Money management

Hospodáriť múdro s Vašimi peniazmi je najdôležitejšou súčasťou hrania akéhokoľvek typu hier v kasíne a tiež najťažšia časť hrania automatov. Dokonca už na 0,25 € hre na automatoch, ide množstvo peňazí zapojených do hry dole veľmi rýchlo. Nadšený hráč automatov na stroji, ktorý hrá, sa môže ľahko dostať do 600 otočení za hodinu. Na dvoch 0,25 € automatoch naraz, to znamená, že stávkovanie vyjde na 300 € za hodinu – je to rovnaká čiastka ako u hráča blackjack-u  pri stávke 5 Eur u priemerného stola s frekvenciou 60 hier za hodinu.

Väčšina týchto peňazí sa vracia z menších výhier – v kasíne sa vracia 93 percent na 0,25 € automatoch, očakávaná priemerná strata za 300 € v hre je 21 €. Napriek tomu, budete v pluse častejšie, ak budete mať vo vrecku niektoré z tých menších výhier a nie neustále dávať všetko vyhraté naspäť do stroja.

Jedným zo spôsobov hospodárenia s peniazmi je rozdeliť váš „bankroll“ pre daný deň do menších a viacerých časových úsekov. Napríklad, ak ste sa rozhodli hrať so 100 € na dve a pol hodiny, prideľte si 20 € na každú pol hodinu. Vyberte 0,25€ hru – pri 1€ hre by ste mohli minúť 100 € v priebehu niekoľkých minút – a hrajte 20€ raz. Ak ste dostali viac ako 20 € vo výhrach, zoberte ku sebe prebytok a hrajte s pôvodnými 20 €. Na konci prvej polhodiny, výhru dajte nabok a začnite novú hru s ďalšími 20 dolármi.

Ak na z nejakého dôvodu pôvodných 20 € v časom úseku vyčerpáte, vedzte že úsek je u konca. Dokončite zvyšok tej polhodiny prechádzkou alebo občerstvením do začiatku nového časového úseku. Nezačnite hrať s peniazmi, ktoré ste už v danom časovom úseku prehrali.

To sa môže zdať prísne, ale hráči, ktorí nepoužívajú techniku hospodárenia s peniazmi, príliš často vyhádžu peniaze do automatu, kým sa nestratí ich celý „bankroll“. Percentá zaručujú, že kasíno bude víťazom v dlhodobom horizonte, ale podržte si časť peňazí cez vašu hru, a budete chodiť von z kasína s hotovosťou v ruke častejšie.

Tieto techniky sa menia pri nových počítačových automatoch, ktoré sa začali objavovať v kasínach. Operátori môžu zmeniť percento návratnosti kliknutím na myš, ale stále musia mať k tomu regulované schválenie.

Je tu oveľa viac herných automatov ako sa na prvý pohľad zdá. Ale ak sa naučíte vstupy a výstupy z nich, môžete použiť niektoré stratégie, ktoré sa vám možno pomôžu chytiť jackpot.